Jeziora w Hessen, 20 jezior idealnych na lato

Opublikowane przez renka sarenka w dniu

Gdzie najlepiej spędzić letni gorący dzien? Oczywiście nad jeziorem!

W Hessen jezior jest 61: większe, mniejsze, z plażą, bez, z masą atrakcji dookoła albo na odludziu. Te popularne wśród leżakowiczów i te, do których zaglądają głównie wielbiciele określonych sportów wodny. Są i takie, o których wiedzą tylko nieliczni. Jedne sprawdzą się idealnie dla rodzin z dziećmi, inne okażą się świetną opcją na szalony weekend, a jeszcze inne znakomitym sposobem na odstresowanie i naładowane baterii. Przy okazji poszukiwan idealnego celu dla nas, udalo mi sie stworzyc liste 20 jezior wartych uwagi. Niektóre z nich już znamy i polecamy, a kilka innych od razu znalazło sie na naszej liście miejsc do odwiedzenia. Może i Ty znajdziesz tu coś dla siebie 🙂

Jeziora w Hessen TOP 20

1. Edersee

Edersee / Źródło: hna.de

Absolutny numer 1. wśród jezior w Hessen. Miejsce na spędzenie całego urlopu, bo weekend to stanowczo za krótko. Edersee to jedno z największych jezior zaporowych w Niemczech, a przy tym cały kompleks turystyczny. Nad jeziorem znajdziemy kilka piaszczystych plaż m.in.: w Rehbach, w zatoce Waldeck, oraz na półwysepie Scheid. Jest też oddzielna plaża dla psów. Charakterystyczną atrakcją jeziora jest 48-metrowa zapora Edertalsperre, którą wraz z jeziorem i malowniczą okolicą podziwiać można z kilku punktów widokowych.

Podczas budowy zapory zalano okoliczne miasteczka, których pozostałości wciąż znajdują się pod wodą. Gdy poziom wody opada, spod powierzchni jeziora wyłaniają się mosty, pozostałości murów, pomniki… Nie trudno się więc dziwić, że miejsce to działa jak magnes na wielbicieli nurkowania, a ponieważ jezioro jest duże i dobrze zorganizowane jest i miejsce na uprawianie innych sportów. Po jeziorze można pływać na desce surfingowej, paddelingu, kajaku, łódką, na nartach wodnych, wakeboardzie oraz wędkować.

Ponadto dookoła jeziora znajduje się cała masa innych atrakcji:

www: Erlebnisregion-Edersee.de
Adres: 34513 Waldeck
Opinia wg Google: 4,6/5 ⭐

 

2. Nieder Mooser See

Nieder Mooser See

To nasze ostatnie przypadkowe odkrycie. Niewielkie jezioro ukryte gdzieś u podnóża Vogelsbergu, niegdysiejszego wulkanu. Niepozorne miasteczka, lasy, górki.. i nagle wyłania się ono, jezioro Nieder Mooser: czysta woda, piaszczysta plaża, równo skoszona trawa, żaglówki. Prawdziwy wakacyjny klimat w środku Hessen! Robi wrażenie już od wejścia. Na północnym brzegu, znajduje się camping, a na jego terenie strzeżone kąpielisko z piaszczystą plażą, statkiem pirackim dla najmłodszych i boiskiem do siatkówki plażowej. Również na terenie ośrodka jest wypożyczalnia kajaków, desek i rowerków wodnych oraz szkółka surfingowa i przystań dla żaglówek. Dookoła jeziora prowadzi ścieżka spacerowo – rowerowa, a w oznaczonych miejscach dozwolone jest wędkowanie. Dla tych, co nie koniecznie lubią smażyć się na piasku jest też dużo miejsca na częściowo zacienionej polance. Przy ośrodku znajdziemy restauracje z tarasem widokowym oraz budkę bistro. Dozwolone jest również grillowanie w specjalnych strefach.

Ponadto w okolicy:

Www: Camping-nieder-moos.de
Adres: Am Camping 1, 36399 Freiensteinau
Opinia wg Google: 4,5/5 ⭐

 

3. Riedsee bei Leeheim

Riedsee / Źródło: Riedsee.de

Jezioro powstałe na byłym wyrobisku żwiru, a woda w nim należy podobno do najczystszych w całej Hesji. Na letnich gości oprócz piaszczystej plaży, czekają kąpielisko strzeżone przez ratownika i sanitariaty. Nad jeziorem znajduje się adresowany głównie do rodzin camping (4,3/5 ⭐) oraz boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw, beach bar, punkty gastronomiczne i miejsce do grillowania. Sporty wodne: surfowanie, wędkowanie, nurkowanie dozwolone są tylko dla członków miejscowego stowarzyszenia. Nie dozwolone jest przyprowadzanie zwierząt, w szczególności psów. Co roku w sierpniu nad jeziorem odbywa się „Wutzdog Festival”, podczas którego występują głównie małe regionalne zespoły muzyczne (rock, metal, pop, muzyka alternatywna).

W pobliżu:

Www: Riedsee.de
Adres: Am Riedsee 1, 64560 Riedstadt
Opinia wg Google: 4,5/5 ⭐

 

4. Freigericht See West (Strandbad Spessartblick)

FreigerichtSee West Strandbad Spessartblick / Źródło: www.grosskrotzenburg.de

Między Hanau, a Aschaffengurgiem, w towarzystwie kilku innych jezior leży sobie jezioro Freigericht See West z piaszczystą, długą na 300 metrów plaża Spessartblick. Dzięki delikatnemu zejściu dna kąpielisko jest idealne dla dzieci. Leżakowicze mają dużo miejsca do odpoczynku zarówno w słońcu jak i w cieniu, a ich sielanka niezmącona jest hałasami silników, gdyż obowiązuje zakaz pływania łódkami. Miłośnicy sportów wodnych muszą zadowolić się paddelingiem (można wypożyczyć) lub popłynąć sobie wpław do Bawarii po drugiej stronie jeziora. Na terenie kąpieliska znajduje się boisko do siatkówki plażowej i plac zabaw. Przed głodem uchronią nas punkty gastronomiczne i miejsce do grillowania.

W pobliżu:

Www: Großkrotzenburg.de
Adres: See Freigericht West 2, 63538 Großkrotzenburg
Opinia  wg Google: 4,4/5 ⭐

 

5. Twistesee (plaża „Kleine Reise”)

Twistesee / Źródło: www.bad-arolsen.de

Twistesee to jezioro należące do najczystszych w całych Niemczech. Na jego brzegu znajduje się odnowione w 2015 roku strzeżone kąpielisko z piaszczystą plażą. Samo kąpielisko, toalety i przebieralnie dostosowane są do osób niepełnosprawnych(!). Nieopodal skorzystać można z plaży nudystów oraz plaży dla psów. Na terenie znajduje się boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw oraz wypożyczalnia łódek, rowerków, kajaków i sprzętu do paddelingu. Na jeziorze dozwolone jest wędkowanie. W razie głodu pożywimy się w imbissie z tarasem widokowym, i orzeźwimy w cocktail barze na plaży. Nad jeziorem znajduje się Ferienpark z domkami do wynajęcia. Okolice eksplorować najlepiej pieszo lub na rowerze korzystając z 7 km tras rowerowo – spacerowych. Przy okazji można odnaleźć prnitologiczne stacje obserwacyjne.

W pobliżu znajduje się:

www: Strandbad-twistesee.de Bad.Arolsen.de
Adres: Zum Wiggenberg 31, 34454 Bad Arolsen
Opinia wg Google: 4,4/5 ⭐

 

6. Langener Waldsee

Langener Waldsee

  To nasze pierwsze ulubione jezioro w niemieckiej Hesji. Znajduje się w pobliżu lotniska we Frankfurcie, co dla jednych stanowi dodatkową atrakcje w postaci oglądania starujących i lądujących samolotów. Innym natomiast przeszkadza powstały przy tym hałas. Mimo to jezioro nazywane jest Morzem Śródziemnym Hesen. Trudno sie dziwić, gdyż wakacyjny klimat bije już od wejścia. Piaszczysta, długa na 900 metrów plaża z pirackim statkiem dla najmłodszych, kilka boisk do siatkówki plażowej, miejsca campingowe, punkty gastronomiczne oraz odseparowana plaża nudystów. Ogolnie jezioro podzielone jest na dwie części. Na północy plażowanie i sporty wodne: pływanie, żeglowanie, surfowanie, wędkowanie, a na południu miejsce chronionej natury. Teren poza kąpieliskiem należy do prywatnej firmy, stąd też liczne tablice informujące o zakazie wstępu. Wstęp zakazany i to na cały teren obowiązuje dla psów. Jezioro jest szerzej znane z tego, że co roku w czerwu / lipcu odbywa się w nim pierwszy etap triatlonu Europejskich Mistrzostw Ironman.

  W pobliżu znajdziemy:

  Www: Langen.de
  Adres: 63225 Langen
  Opinia wg Google: 4,3/5 ⭐

   

  7. Waldschwimmbad

  Waldschwimmbad Rüsselsheim / Źródło: Ruesselsheim.de

  Leżące na skraju lasu sosnowewgo idyllyczne jezioro powstało z prozaicznego powodu, w miejscu tym wydobyto piasek pod budowe autostrady. I chwała za to. Teraz można się tu kąpać i wylegiwać na częściowo piaszczystej plaży, na trawie, w słońcu i w cieniu, którego nie brakuje. Na miejscu znajduje się plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, punkt gastronomiczny oraz miejsca do grillowania. Tak nie wiele, a tak wiele w ciepły słoneczny dzień.

  W pobliżu znajduje się:

  www: Ruesselsheim.de/Waldschwimmbad
  Adres: Am Waldschwimmbad, 65428 Rüsselsheim am Main
  Opinia wg Google: 4,3/5 ⭐

   

  8. Kinzigsee

  Kinzigsee / Źródło: Langenselbold.de

  Jezioro w pobliżu Hanau, tak jak poprzednie powstałe w miejscu wydobycia żwiru pod autostradę. Ze względu na niską jakość wody, przez długie lata obowiązywał tam zakaz kąpieli. W końcu jednak wodę oczyszczono i jej jakość zbliżona jest teraz do jakości wody pitnej. Aktualnie można spokojnie korzystać z piaszczystej plaży o długości 600 metrow, oraz strzeżonego kąpieliska. Na terenie obiektu znajduje się boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw i punkty gastronomiczne: restauracja, bistro i beach bar, a w okolicy plaża nudystów. Mile widziani są miłośnicy sportow wodnych: żeglowania i surfowania.

  W pobliżu:

  Www: Langenselbold.de
  Adres: 63505 Langenselbold
  Opinia wg Google: 4,2/5 ⭐

   

  9. Sielbersee

  Sielbersee / Źródło: FrielendorfAktiv.de

  Jezioro leży między Kassel, a Bad Hersfeld, w malowniczej Krainie Czerwonego Kapturka. Bajkową krainę eksplorować można na rowerze i na nogach dzięki rozbudowanej sieci tras i ścieżek, a nad jeziorem znajdziemy miejsce na plażing i smażing na jednej z dwóch piaszczystych plaż z placem zabaw i boiskami do piłki nożnej oraz siatkówki plażowej. Nie brakuje również zapewniającego pełne brzuchy punktu gastronomicznego. Okolica jeziora została dobrze wykorzystana w celu przyciągnięcia i utrzymania turystów. Znajdzie się i coś dla dzieci i dla dorosłych, dla wielbicieli natury oraz wielbicieli luksusu.

  W pobliżu:

  Www: Erlebniswelt-silbersee.de
  Adres: Silbersee 100, 34621 Frielendorf
  Opinia wg Google: 4,1/5 ⭐

   

  10. Pinta Beach

  Pinta Beach (Raunheim) / Źródło: Twitter @PintaBeach

  Odnowiona w 2018, zrobiona z rozmachem plaża jest częścią większego kompleksu rekreacyjnego. Na miejscu znajdziemy: AquaFunPark (podobno największy w Niemczech), centrum sportów wodnych, boiska do siatkowki plażowej, piaszczystą plażę z palmami, beach bar i plażę nudystów. Wygląda na prawdę imponująco! ..jednak niestety pojawia się wiele negatywnych opinii na temat tego miejsca. Głównym zarzutem są wysokie ceny oraz zakaz wnoszenia własnych napojów, jedzenia i parasoli (wypożyczenie parasola za opłatą). Ponadto przy wejściu ma miejsce kontrowersyjna kontrola bagażu. Goście skarżą się również na ograniczone możliwości kąpieli, niewielką strefę dla dzieci i hałas. Ogólna opinia Google jest dość niska, ale przecież nie wszyscy jeżdżą nad jezioro z dziećmi, czy odpoczywać. Dla tych więc, którzy chcą się dobrze bawić i nie przeszkadzają im wymienione minusy, miejsce może okazać się na prawdę rewelacyjne.

  www: Pinta-beach.de
  Adres: Aschaffenburger Str. 2, 65479 Raunheim
  Opinia wg Google: 3,3/5 ⭐

   

  11. Badesee Vogel

  Vogel See / Źródło: www.Badesee-Vogel.de

  Skromne jeziorko znajdujące się gdzieś przy Renie, granicy Hesji, po środku „niczego”. Z piaszczystą plażą, kąpieliskiem, placem zabaw, punktami gastronomicznymi i campingiem. Niby nie wiele, ale opinie na Google świadczą o tym, że miejsce to jest znane i lubiane. Może warto sprawdzić dlaczego(?)

  W pobliżu znajduje się:

      Www: Badesee-Vogel.de
      Adres: Mandlacher Weg 142, 65468 Trebur
      Opinia wg Google: 4,3/5 ⭐

       

      12. Gederner See

      Leżące w okręgu Wetterau oraz na terenie Parku Przyrodniczego Vogelsberg jezioro było kiedyś odwiedzane przez samego króla popu Elvisa Presley’a w czasie pełnienia przez niego służby wojskowej w jednostce we Friedbergu. Na letnich gości oprócz piaszczystej plaży i strzeżonego kąpieliska czeka AquaFunPark z dmuchanymi atrakcjami na wodzie. Nad jeziorem znajduje się restuaracja, camping, mini golf i boisko do siatkówki plażowej, a na najmłodszych czeka plac zabaw. Więcej informacji na temat jeziora Gederner znajdziesz >>> tutaj.

      Ponadto w pobliżu:

      Www: Campingpark-gedern.de
      Adres: Am Gederner See 19, 63688 Gedern
      Opinia wg Google: 4,2/5 ⭐

       

      13. Bärensee

      Bärensee / Źródło: www.eurocampings.de

      Najcieplejsze jezioro w Hessen. W związku z tym, że głębokość jeziora nie dochodzi do 4 metrów, w miesiącach letnich woda nagrzewa sie nawet do 30 stopni Celcjusza. Na relaksowiczów czekają dwie piaszczyste plaże i strzeżone kąpielisko. Ponadto restauracja i camping  (4,1/5 ⭐). Aktywnie czas spędzić można surfując, wędkując, czy korzystając z boiska do piłki nożnej i siatkówki, mini golfa lub placu zabaw.

      Www: Bruchkoebel.de
      Adres: Bärensee 1, 63452 Hanau
      Opinia wg Google: 4,3/5 ⭐

       

      14. Badesee Walldorf

      Badesee Walldorf / Źródło: FR.de

      Niegdysiejsze miejsce wydobycia żwiru znajdujące się w bliskiej odległości od autostrady zamieniono w popularną atrakcję przyciągającą rzesze leżakowiczów w letnie dni. Na chętnych czeka piaszczysta plaża, boisko do siatkówki plażowej i plaża nudystów. Niestety od 2019 roku kąpielisko pozostaje bez nadzoru ratownika.

      www: Moerfelden-walldorf.de
      Adres: Aschaffenburger Strasse 56, 64546 Mörfelden-Walldorf
      Opinia wg Google: 4,3/5 ⭐

       

      15. Eutersee

      Eutersee / Źródło: www.tourismus-odenwald.de

      Najzimniejsze jezioro w Hessen. W miesiącach letnich temperatura wody nie przekracza 16 stopni Celcjusza. Nie ma plaży, na próżno szukac też infrastruktury turystycznej. Można znaleźć za to spokój i naturę. Miejsce wydaje się być idealne na ucieczke od dnia codziennego i naładowanie życiowych akumulatorów. Dookoła jeziora prowadzą ścieżki spacerowe, a w niedalekiej odległości znajduje się pole namiotowe. Pływanie w jeziorze na własne ryzyko. Ze sportów wodnych dozwolone są tylko łódki wiosłowe. Jezior sprawia wrażenie utrzymanego w tajemnicy przed światem, za to cały region Odenwald pełen jest atrakcji.

      W pobliżu znajdują się:

      www: Tourismus-Odenwald.de
      Adres: 64760 Oberzent-Schöllenbach
      Opinia wg Google: 4,7/5 ⭐

       

      16. Aartalsee

      Aartalsee / Źródło: www.bischoffen.de

      Drugie największe jezioro w Hesji powstałe jako zapora przeciwpowodziowa. Nad jeziorem znajdziemy piaszczystą plażę i strzeżone kąpielisko. Można spędzić aktywnie czas na jeziorze uprawiając sporty wodne: surfowanie, żeglowanie lub wędkowanie. Ale też i na lądzie podczas spacerów, joggingu czy jazdy na rolkach po 7,5 km trasie dookoła jeziora. W okolicy znajdują się też inne ścieżki rowerowe i spacerowe jak np. 12 kilometrowa Aartalsee Panoramaweg, z której podziwiać możemy najpiękniejsze widoki na jezioro i okolice. Przy jeziorze znajdziemy miejsca postojowe na kampery, restaurację i kiosk.

      W pobliżu:

      Adres: 35649 Bischoffen
      Opinia wg Google: 4,6/5 ⭐

       

      17. Nidda Stausee

      Nidda Stausee

      Jezioro zaporowe na rzece Nidda znajdujące się w wulkanicznym regionie Vogelsberg. Pomimo, że nie znajdziemy tam piaszczystej plaży, parkingi nad jeziorem wypełnione są często po brzegi. Miejsce jest szczególnie popularne w środowisku żeglarskim i wędkarskim, chętnie przyjezdzaja też miłośnicy surfingu. Nad jeziorem znajduje się camping z restauracją i placem zabaw. Dookoła jeziora ciągnie się alejka, która w ciepłe dni pełna jest spacerowiczów, rowerzystów i rolkowiczów.

      W pobliżu:

      Www: Schotten.de
      Adres: Am Campingplatz 1, 63679 Schotten
      Opinia wg Google: 4,2/5 ⭐

       

      18. Wissmarersee

      Wissmarer See / Źródło: www.Wissmarer-see.de

      Jezioro znajduje się w okolicach Giessen i dedykowane jest w szczególności rodzinom z dziećmi. Na spragnionych słońca czeka piaszczysta plaża i kąpielisko z lekkim spadem dna, idealne dla najmłodszych. Z myślą o nich również plac zabaw i mini golf. Nad jeziorem znajduje się restauracja, camping i wypożyczalnia sprzętów wodnych: rowerków, sprzętu do paddelingu i kajaków. Tymi ostatnimi możemy wybrać się na przykład też na kilkudniowy spływ rzeką Lahn.

      W pobliżu:

      Www: Wissmarer-see.de
      Adres: Ruttershausener Strasse, 35435 Wetterbericht
      Opinia wg Google: 3,3/5 ⭐

       

      19. Grube Prinz von Hessen

      Grube Prinz von Hessen / Źródło: focus.de

      Jezioro leżące w lesie pomiędzy Darmstadt, a Dieburg powstało w miejscu byłej kopalni odkrywkowej. Jak wykazały badania geologiczne z 2001 roku, niegdyś było tu już jezioro, które utworzyło się w kraterze wulkanu. Dziś, aktualne jezioro popularne jest wśród okolicznych mieszkańców w letnie dni oferując wypoczynek na piaszczystej plaży i kąpiele. Niedaleko jeziora znajduje się restauracja.

      W pobliżu:

      www: Badeseen.HLNuG.de
      Adres: Dieburger Str., 64409 Messel
      Opinia wg Google: 4,2/5 ⭐

       

      20. Ibrastausee – Seepark Kirchheim

      Seepark Kirchheim / Źródło: Seen.de

      Położone w pobliżu Bad Hersfeld jezioro zwane również Parksee albo Seepark Kirchheim popularne jest głównie wśród wielbicieli sportów wodnych, ale i nie tylko. Oprócz wyciągu do nart wodnych i wakeboardu na letnich gości czeka plażowanie i kąpiele. Nad jeziorem znajduje się kompleks rekreacyjny oferujący noclegi w domkach, camping oraz atrakcje dodatkowe dla mniejszych i większych: plac zabaw, trampoliny i minigolf.

      W pobliżu znajdziemy również:

      Www: Wasserski-Kirchheim.de
      Adres: Seepark 1, 36275 Kirchheim
      Opinia wg Google: 4,4/5 ⭐

       

      Okazuje się że niemiecka Hesja kryje dużo ciekawych zakątków i propozycji spędzania czasu wolnego. Do niektórych z tych jezior jest niemalże rzut beretem, do innych niestety kawał drogi… ale nie wiem czy wiesz, a już za 36€ kupisz bilet grupowy (do 5 osób) Hesen Ticket, na którym można podróżować pociągiem cały dzień – po całej Hesji! Bierz więc pod pachę rodzinę lub znajomych i korzystaj z hesyjskich atrakcji 😀

       

      ….albo jednak góry? 

      Hessen z góry, czyli góry w Hessen

      0 Udostępnień

      1 komentarz

      Bożenka z Klanu · 17 lipca, 2019 o 12:05

      Wspaniałe wieści! 20 jezior wartych odwiedzenia w Hesji! Bilety na pociag prawie za darmo! Dziękujemy Ci Reno Sarenko!!!❤️??

      Dodaj komentarz

      Avatar placeholder

      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *