Vogelpark – rozrywka dla całej rodziny

Opublikowane przez renka sarenka w dniu

Vogelpark to jeden z ulubionych celów rodzinnych weekendowych wypadów w regionie Vogelsberg. To park pełen atrakcji dla dzieci, a wśród nich ogród doświadczeńmini zoo i super plac zabaw.

Ogród zoologiczny

Jest domem dla 60 egzotycznych i rodzimych zwierząt: od kangurów i małp, przez emu i papugi, po żółwie i ogromne węże. Część zwierząt znajduje się w części zamkniętej, w pomieszczeniach spełniających ich wymagania klimatyczne. Inne podziwiać można spacerując między ich wybiegami na świeżym powietrzu. Część zwierząt można karmić specjalnymi chrupkami dostępnymi przy kasie (1,50€). Hitem naszej ostatniej wycieczki były wielkie śmierdzące świniaki, strusie jaja i papuga podkopująca się pod ogrodzenie(!)

Mini zoo

Zagroda, w której można poprzebywac w bezpośrednim towarzystwie baranów i kóz. Dozwolone jest głaskanie i karmienie pod warunkiem, że akurat nie odpoczywają w swoich strefach spokoju. Należy jednak zachować ostrożność.

Park zabaw

To u nas główny punkt programu. Dzieciaki od razu wskakują na wielkie poduszkowe trampoliny, a my rozkładamy piknik 🙂 Zwykle spędzamy tam parę ładnych godzin, a młodzież biega między piramidą Cheopsa do wspinania się, huśtawkami z opon, Tarzanem, piaskownicą, labiryntem z krzaków i czym tam jeszcze znajdą. Na terenie tej części parku znajdują się ławki i stoliki oraz dwie „chatki” to grillowania „lebenden Häuschen”. W razie niedopchania się do siedziska najlepiej jednak zaopatrzyć się w koc i poszukać przyjemnego miejsca na trawce. Jedyny mankament jest taki, że miejsca w cieniu nie jest zbyt dużo, więc jak słońce praży to prażymy się razem z nim.

Ogród doświadczeń

Kiedy emocje już opadną  (albo właśnie po to by na chwilę opadły) udajemy się do „tylnej” części parku. Tam na małych i dużych czekają tajemnicze wagony z zagadkami, a zaraz za nimi zaczyna się Barfusspfad. Jest to ścieżka zbudowana z różnych naturalnych materiałów jak drewno, kamienie, woda czy piasek, którą z założenia należy przejść boso. W kolejnej części ubieramy obuwie 😉 i zabieramy się za kolejne ciekawe doświadczenia. Na koniec zaglądnąć można do pachnącego ogrodu z ziołami.

Café-Restauracja

Na terenie parku jedzenie serwuja w punkcie bistro oraz w restauracji. Café-Restauracja znajduje się zaraz przy wejściu do parku i jest otwarta również poza sezonem niezależnie od całego kompleksu. Dużą zaletą tego miejsca jest taras z widokiem na plac zabaw (zwiększa on rodzicom małych dzieci szanse na wypicie ciepłej kawy w pozycji siedzącej 😉 ) W niedziele oraz na kilka specjalnych okazji w roku od godziny 10 dostępny jest bufet śniadaniowy.

Wagon kolejowy z widokiem na wybieg kangurów

To u nas ważny punkt zaraz przed lub zaraz po odwiedzeniu Vogelparku. Między wejściem do parku, a parkingiem stoi sobie stary wagon kolejowy. Taki najzwyklejszy w świecie old schoolowy. Zwykły, a jakoś niezwykle namagnesowany na dzieci! Z wagonu można wejść na taras i obserwować kangury.

Kontakt

Adres: Vogelsberg Straße 212, 63679 Schotten, Deutschland
www: vogelpark-schotten.de

Otwarte:  23.03.2019 – 27.10.2019, w godzinach 10:00-18:00

Ceny: dorośli 6€, dzieci od 3 lat 4,50€, bilet rodzinny (2 dorosłych i wszystkie własne dzieci) 18€

Uwaga: w dniu urodzin po okazaniu dokumentu wstęp darmowy!

Informacje dodatkowe:
Miejsca grillowe „lebenden Häuschen”

Możliwość rezerwacji w Café Vogelpark, tel. +49 06044/6009 144, email: cafe-vogelpark@schotten-sozial.de Uwaga: grillowanie dozwolone jest tylko na przygotowanych w tym celu stacjonarnych grillach!

Wycieczki z przewodnikiem 

po parku zoologicznym (Entdeckertour). Czas trwania do 60 min, maksymalna ilość osób: 10, cena: 45 € za grupę.  W celu rezerwacji należy przesłać mailem, faxem lub pocztą wypełniony formularz rezerwacyjny (do pobrania na stronie internetowej Vogelparku).

Imprezy okolicznościowe

Możliwość wynajęcia restauracji (do 120 osób) również poza sezonem. Rezerwacje: Café Vogelpark, tel. +49 06044/6009 144, email: cafe-vogelpark@schotten-sozial.de

Możliwość wynajęcia wagonów kolejowych z widokiem na wybieg kangurów na imprezę.

Dziecięce imprezy urodzinowe

w Vogelparku w zależności od pakietu w cenie od 9,30€ do 12,50€ za dziecko. Rezerwacje z min. 7-dniowym wyprzedzeniem: Café Vogelpark, tel. +49 06044/6009 144, email: cafe-vogelpark@schotten-sozial.de

 

 

…a w pobliżu Vogelparku znajduje się:

Widok z Hoherodskopfu

Vulkaneum.com

 

Natomiast tym, co wybierają się z dziećmi do Frankfurtu polecam sprawdzić TOP 10 wyjątkowe place zabaw we Frankfurcie

0 Udostępnień

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *