Vogelsberg – atrakcje w Hesji

Opublikowane przez renka sarenka w dniu

Vogelsberg

to region w niemieckiej Hesji znajdujący się w środkowej części landu. Jego cechą szczególną jest wulkaniczna przeszłość, ale to nie jedyna jego mocna strona. Różnego rodzaju atrakcje: sportowe, przyrodnicze czy historyczne przyciągają turystów przez cały rok. Okolica jest iście malownicza, a infrastruktura dobrze zorganizowana. Toteż cieszy się sporą popularnością wśród ludzi wszelkiej maści. Od leniuchów po tych szukających mocnych wrażeń, atrakcje w Vogelsberg znajda sie dla kazdego.

Dla zainteresowanych geologiczną historią regionu oraz miłośników wulkanów polecam Vulkaneum, gdzie wystawy, interaktywne eksponaty i multimedialne instalacje, łącząc naukę i zabawę, wprowadzają w tajemniczy świat wulkanów. Więcej informacji na temat obiektu znajdziesz tutaj -> Vulkaneum czyli wszystko o wulkanach

Schotten

znane jako miasto na zielonym wulkanie, przyciąga turystów szukających śladów wulkanicznej przeszłości, a tych w okolicy nie brakuje: pozostałości zastygłej lawy, bazaltowe kolumny, wodospad, kamienne klify i przede wszystkim piękne widoki. Propozycje dłuższych i krótszych szlaków po okolicy znajdziesz tutaj -> sladami wulkanu.

Vogelpark

Schotten ma również coś dla tych, których wulkany niekoniecznie interesują. Ciekawą propozycją dla rodzin jest Vogelpark. To połączenie ogrodu zoologicznego, parku doświadczeń i placu zabaw. Miejsce idealne na weekendowe wypady. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj -> Vogelpark Schotten.

Hoherodskopf

Absolutnym hitem Vogelsbergu jest góra Hoherodskopf i cały kompleks atrakcji turystycznych znajdujący się na jej szczycie: park linowy, spacer wiszącymi mostami pomiędzy koronami drzew, park doświadczeń Galileo, leśny Minigolf, tor saneczkowy, oraz najdłuższy w całej Hesji wyciąg narciarski. Więcej na temat Hoherodskopu przeczytasz tutaj -> Hoherodskopf / atrakcje w Hesji.

Jezioro Nidda Stausee

A na chętnych wodnych atrakcji czeka jezioro zaporowe na Niddzie Nidda Stausee z możliwością żeglowania oraz kąpieli, a także znajdujący się nad jego brzegiem ośrodek campingowy. Przy ładnej pogodzie miejsce to przyciąga spacerowiczów, leżakowiczów ale i tych co bardziej aktywnych na rowerach albo rolkach, oraz wszelkich miłośników przyrody.

Jezioro Nieder Moosersee

…oraz nasze najnowsze odkrycie – jezioro Nieder Mooser See: piaszczysta plaża, kąpielisko, wypożyczalnia sprzętów wodnych, szkółka surfingowa, miejsce do grillowania, camping, restauracja, a nieopodal także park rozrywki dla dzieci, w którym można nocować w prawdziwym tipi! Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj – > Jezioro Nieder Mooser – wakacyjny klimat Hesji.

Dodatkowe atrakcje w Vogelsberg

Miłośnicy mocnych wrażeń na dwóch kółkach znajdą coś dla siebie na rowerowych szlakach albo krętych drogach asfaltowych.

A gdy żołądek da o sobie znać można znaleźć coś dobrego w licznych restauracjach i kawiarniach.

Szukajacym nietypowych atrakcji moze spodobac sie mozliwosc nocowania w prawdziwej beczce u podnoza Hoherodskopfu.

Więcej na temat atrakcji w Hessen znajdziesz tutaj -> Niemiecka Hesja – atrakcje

0 Udostępnień

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *