Praga must see, czyli czego warto nie ominąć w Pradze

Opublikowane przez renka sarenka w dniu

Na naszej liście praskich atrakcji, które warto zobaczyć choćby dlatego, że są wizytówką miasta znalazły się:

 

 • Praský hrad – zamek Hradczany

Nie skusiliśmy się na wejście do zamku ze względu na ogromną kolejkę do kontroli bezpieczenstwa. I to jeszcze przed sezonem!

Na terenie Hradczan znajdują się m.in.: stary královský palác, katedra sw. Vita, Zlota Uliczka i ogrody

 

 • Karlův most – Most Karola

  Most Karola

Jak go znaleźć? – Kiedy „schodzisz w dół” z zamku, daj się porwać rzece ludzi, która przeniesie Cię na drugą stronę Wełtawy. Raczej zorientujesz się będąc na Moscie Karola 😉

 

 • Vyšehrad

Zamek na wysokościach, który według legend był najstarszą siedzibą książąc czeskich. Dodatkowe informacje znajdziesz tutaj. (Nam wystarczyło zobaczenie go z daleka 😉 )

 

 • Petřinská rozhledna

Praska wieża Eiffel’a. Mająca 63,5 m wysokości wieża widokowa znajdująca się na górze Petrin. Całkiem niezły punkt widokowy na Pragę, a przy sprzyjających warunkach na prawie cały region Bohemia. Na szczyt prowadzi 299 schodów, które można ominąć korzystając za dodatkową opłatą z windy. Więcej info znajdziesz tutaj. (Podczas wiatru trochę buja na górze :D)

 

  • Tańczący dom

  Fred i Ginger. Aktualnie znajduje się w nim hotel. Więcej info tutaj.

   

  • Ściana Johna Lennona

  Nieustannie transformująca się ściana Johna Lennona, która powstała krótko po śmierci artysty na murze otaczającym Maltańskie Ogrody. Dodatkowe informacje tutaj.

  Nie da się ukryć, że Praga cieszy się ogromna popularnością, więc trzeba nastawić się niestety na tłumy i kolejki w co bardziej popularnych miejscach, zwłaszcza w sezonie.. ale i tak warto 🙂

   

  Jeśli wybierasz się do Pragi z dzieckiem zajrzyj tutaj -> Praga – atrakcje dla dzieci, a może znajdziesz coś co zainteresuje Twoje potomstwo 😉

  A poza tym..

  Znasz Davida Cernego? To kontrowersyjny czeski artysta, który umieszcza swoje dzieła w przestrzeni publicznej europejskich i amerykańskich miast. Głównie jednak w Pradze, choć i w polskim Poznaniu coś się znalazło. Polecam zaglądnąć tutaj -> David Ceny, czyli Praga inaczej, choćby po to żeby wiedzieć na co można się natknąć w Pradze.

   

  Jeśli szukasz konkretnych informacji na temat tego jak dojechac do Pragi to zapraszam tutaj -> jak dojechać do Pragi, spisałam informacje, których sama potrzebowałam planując wypad.

   

  A jeśli masz ochotę poczytać o tym jak potoczył się nasz wypad i co fajnego udało nam się odkryć przypadkiem to zapraszam tutaj -> dawno temu w Pradze.

  0 Udostępnień
  Kategorie: Praga

  0 Komentarzy

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *